قیمت روز کود کشاورزی نیترات آمونیوم

قیمت روز کود کشاورزی نیترات آمونیوم از سوی فروشنده تعیین شده است و این نرخ تعیین شده به گونه ای است که مشتری را راضی و خوشنود سازد و بدین شکل مشتری بتواند کیفی ترین کود کشاورزی را خریداری کند.

کود نیترات آمونیوم چیست؟

کود نیترات آمونیوم (Ammonium Nitrate) یکی از محبوب‌ترین کودهای شیمیایی در دنیا است که به صورت گسترده در کشاورزی و باغبانی استفاده می‌شود. این کود حاوی ترکیبات شیمیایی از قبیل نیتروژن و ازوت است که برای رشد بهتر گیاهان بسیار مفید است.

نیترات آمونیوم به صورت یک پودر بی رنگ و بدون بو است که در آب خوب حل می‌شود. این کود کشاورزی شیمیایی عمدتاً به عنوان یک منبع نیتروژن و ازت در خاک استفاده می‌شود که باعث رشد سریع و قوی گیاهان می‌شود. همچنین، این کود دارای خاصیت اسیدی‌کننده است که به کنترل pH خاک کمک می‌کند و می‌تواند برای کاهش pH خاک از آن استفاده شود.

اما باید به یک نکته مهم توجه داشت که نیترات آمونیوم یک ماده قابل انفجار است و برای انبار کردن و استفاده درست آن باید احتیاط ویژه‌ای را رعایت کرد. به همین دلیل، استفاده از این کود در برخی کشورها ممنوع شده است.

کود-نیترات-آمونیوم-چیست

فروش کود کشاورزی نیترات آمونیوم در کشور

کودها در تنوع بسیار موجودند و هر کدام اثراتی مفید را از خود بروز می دهند. و کشاورز به خوبی می تواند با پیشرفت در زمینه تولید کود کشاورزی به کیفیت کودهای کشاورزی موجود پی ببرد. از سری کودهایی که در ایران به صورت انبوه در بازارهای تجاری مورد ارائه قرار می گیرند را می توان با نام کود کشاورزی نیترات آمونیوم معرفی کرد.

این کود بازدهی بسیاری بالایی را از خود به نمایش می گذارد و سال هاست که در عرصه کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و بازدهی بالایی را از خود ارائه می کند.
در این نوشته درباره فروشنده ای می گوییم که محصول کود نیترات آمونیوم را با قیمت روز به مشتریانش ارائه می دهد. و این قیمت روز به گونه ای است که کشاورز را به سمت خرید این محصول سوق دهد.

  • کود نیترات آمونیوم مایع
  • کود نیترات آمونیوم جامد یا کریستالی

دو نوع رایج کود کشاورزی که با نام نیترات آمونیوم در بازار هستند را نام بردیم. و باید بگوییم که مصرف نیترات آمونیوم جامد که به صورت کریستالی در بازار موجود است در صنایع کشاورزی گسترده تر است.
از خاصیت بسیار مفید کود نیترات آمونیوم جامد می توانیم این گونه بگوییم که قابلیت حل شوندگی بالایی در آب دارد و مراحل آماده سازی را برای کشاورز آسان تر می کند.

فروش-کود-نیترات-آمونیوم

خرید کود نیترات آمونیوم

کود نیترات آمونیوم یکی از مهمترین کودهای شیمیایی است که شامل نیتروژن و آمونیوم می باشد و به عنوان یکی از موثرترین کودهای نیتروژنی در کشاورزی استفاده می شود. این کود برای رشد و تقویت گیاهان بسیار مفید است و بسیاری از کشاورزان به دنبال خرید آن هستند.

برای خرید کود نیترات آمونیوم می توانید به فروشگاه های کشاورزی محلی خود مراجعه کنید. همچنین، می توانید این کود را از طریق اینترنت خریداری کنید. برخی از وب سایت های خرید کود آنلاین، امکان خرید کود نیترات آمونیوم را به شما ارائه می دهند.

در هنگام خرید کود نیترات آمونیوم، بهتر است از فروشنده های معتبر و با تجربه خرید کنید تا از کیفیت بالای کود و سلامت گیاهان خود مطمئن باشید. همچنین، بهتر است قبل از خرید کود، با مشاوران کشاورزی و یا کارشناسان مربوطه مشورت کنید تا نوع و میزان کود مورد نیاز گیاهان خود را بشناسید و در نتیجه، کود مناسبی برای آنها انتخاب کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که کود نیترات آمونیوم به دلیل داشتن اثرات منفی بر محیط زیست، در برخی از کشورها ممنوع شده است و برخی دیگر از کشورها هم محدودیت هایی را در خصوص استفاده از آن اعمال کرده اند. در نتیجه، برای استفاده از این کود، بهتر است قوانین و مقررات محلی خود را بررسی کرده و در این راستا عمل کنید.

فروش-کود-کشاورزی-نیترات-آمونیوم

خواص کود نیترات آمونیوم سولفات

کود نیترات آمونیوم سولفات محتوا (Ammonium Nitrate Sulfate, ANS) یکی از کودهای مرکب است که شامل نیترات آمونیوم و سولفات آمونیوم می‌باشد. این کود با ترکیب دو کود مختلف، از کارایی بالاتری برخوردار است.

خواص این کود به شرح زیر است:

۱. افزایش رشد گیاه: ANS با داشتن محتوای بالای نیتروژن و گوگرد، می‌تواند به شکل کامل برای افزایش رشد گیاهان به کار رود. نیتروژن به عنوان یکی از عناصر اصلی مورد نیاز برای رشد گیاهان و افزایش تولید سبزیجات و محصولات کشاورزی مطرح است.

۲. بهبود کیفیت محصول: محتوای سولفات در این کود بهبود کیفیت محصول را تسهیل می‌کند. سولفات به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد مورد نیاز گیاهان، برای تولید پروتئین و برخی دیگر از ترکیبات ضروری در گیاهان کاربرد دارد.

۳. حفظ مرطوبیت خاک: ANS به دلیل داشتن محتوای بالای نیتروژن و سولفات، می‌تواند مرطوبیت خاک را حفظ کند. این خاصیت باعث می‌شود که رطوبت در خاک برای مدت طولانی‌تری حفظ شود و گیاهان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

۴. افزایش مقاومت به بیماری‌ها: ANS با داشتن محتوای بالای سولفات، می‌تواند مقاومت گیاهان به بیماری‌ها را افزایش دهد. این خصوصیت باعث می‌شود که گیاهان به شکل بهتری از بیماری‌های مختلف محافظت شوند.

خواص-کود-نیترات-آمونیوم

قیمت روز کود نیترات آمونیوم سولفات

قیمت محصولات و تجهیزات کشاورزی به صورت گسترده در حال نوسان است. از این سو فروشنده بزرگ کودهای کشاورزی برای کود نیترات آمونیوم قیمت به روز و مناسبی را تعیین کرده است.

گفتیم قیمت روز محصول کود نیترات آمونیوم از سوی فروشنده تعیین می گردد. و این قیمت جهت اطلاع رسانی در مرکز تجاری انلاینی که به صورت مستقیم از سوی این فروشنده مدیریت می شود درج می گردد.
از طریق این فروشگاه آنلاین می توانید به صورت مستقیم با فروشنده ارتباط برقرار کنید. و کود نیترات آمونیوم درخواستیتان را در اندازه دلخواه خریداری کنید.

از سری اثرات و مزایای بسیار مهم کود نیترات آمونیوم این گونه می توان گفت:

  • قیمت پایین فروش
  • بالا بردن حجم حاصلخیزی زمین کشاورزی
  • مقاوم در برابر تبخیر شدن
  • تامین نیتروژن خاک و گیاه در حد وسیع
  • و…

کود نیترات آمونیوم مزایای بسیاری را در دل خود نهان دارد. و از این سو خرید و فروش گسترده ای را از آن خود می کند.

Originally posted 2019-07-27 11:33:58.

4

    • باسلام. موجود داریم. لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما