سولفات پتاسیم پودری (سولوپتاس) قیمت پتروشیمی ارومیه

سولفات پتاسیم پودری Potassium sulfate کود تولیدی پتروشیمی ارومیه می بشد. نام دیگر آن سولوپتاس می باشد. پتروشیمی ارومیه پس از راه اندازی واحد ملامین و اسیدسولفوریک، در سال 94 واحد تولید سولفات پتاسیم ارومیه را راه اندازی نمود. کیفیت مواد اولیه ارومیه باعث شده که سولفات پتاسیم تولیدی از کیفیت بالا برخوردار باشد.

تولید مواد اولیه مصرفی در خود پتروشیمی موجب پائین بودن قیمت سولفات پتاسیم پودری این مجموعه شده است. این کود حاصل فرآیند اسید سولفوریک و نمک پتاسیم می باشد. اسید سولفوریک جزو مواد تولیدی پتروشیمی ارومیه است. پتاسیم جزو عناصر پرمصرف گیاهان می باشد.

پتاسیم در گیاهان باعث رشد و افزایش مقاومت در برابر تنشها میشود. عنصر پتاسیم با درصدهای مختلفی در کودها عرضه می گردد. موثرترین آن سولفات پتاسیم است. دانه بندی سولفات پتاسیم بسته به روش تولید آن متفاوت می باشد. نوع دانه بندی در نحوه مصر ف تاثیر گذار می باشد.

سولفات پتاسیم پودری 50 کیلویی

سولفات پتاسیم پودری 50 کیلویی

سولفات پتاسیم پودری بدلیل دارا بودن عنصر پتاسیم و گوگرد مصرف زیادی دارد. از یک سو این کود مستقیم مصرف در کشاورزی مصرف می شود. همچنین درصنایع دیگر نیز این ماده مورد مصرف قرار می گیرد. این کود در ساخت انواع مختلفی از کود نیز نقش بسزائی را ایفا می کند. بنابراین مقدار مصرف این کود به شدت بالاست. با توجه به دلایل معروضه بسته بندی در حجمهای بالا اقتصادی تر می باشد. اما این موضوع موجب تنوع بسیار بالا در بسته بندی می باشد.

از جمله بسته بندی های پر مصرف این کود کیسه های 50 کیلویی و 25 کیلویی است. این بسته بندی برای شرکتهایی که صرف بسته بندی این کود را ارائه می دهند متناسب می باشد. همچنین حمل این کود در این حجم بسته بندی ارزانتر است.

کود سولوپتاس علاوه بر بسته بندی در حجمهای بالا در بسته های 15 و 10 و 5 و 2.5 کیلویی نیز عرضه می گردد. همچنین برای مصارف خانگی نیز بسته های 1 و نیم کیلویی نیز موجود می باشد.

آنالیز سولفات پتاسیم پودری

آنالیز سولفات پتاسیم باکیفیت

پتاسیم عنصری فلزی و قلیایی است. این عصر دارای عدد اتمی نوزده می باشد. رنگ این عنصر نقره ای و بسیار نرم می باشد. در مجاورت با اکسیژن به سرعت باور نکردنی اکسید می‌شود. پتاسیم به شدت با آب واکنش میدهد. این عنصر پر مصرفترین عنصر غذایی می باشد که در لایه سطحی خاک یافت می شود. پتاسیم در خاکهای معدنی به میزان سه درصد یا بیشتر و در خاکهای آلی حدود سه صدم درصد فراوانی دارد.

سولوپتاس یا سولفات پتاسیم به چهار شکل پتاسیمی در خاک وجود دارد. این چهار صورت عبارتند از:

 • پتاسیم تبادلی
 • پتاسیم ساختمانی
 • پتاسیم محلول
 • پتاسیم غیر تبادلی

پتاسیم محلول: این حالت جذب راحت و بیشترین میزان جذب در گیاه را دارد. به فرم یونی به صورت محلول خاک قرار دارد. شستشوی سطحی و غیر سطحی باعث کاهش منبع پتاسیم خاک می باشد.

آنالیز سولفات پتاسیم باکیفیت

پتاسیم تبادلی: به آن پتاسیم دریافت کننده سطحی شده هم می گویند. توسط بار منفی کلوئیدهای آلی و معدنی در خاک ذخیره می‌شود. توسط نمک های خنثی، در هر شرایطی به سرعت در دسترس قرار می گیرد.

پتاسیم غیرتبادلی: به این معنی که قابلیت تبادل به سرعت را ندارد. بعبارتی در کوتاه مدت با محلولهای نمکی آزاد نخواهد شد. این نوع از پتاسیم به میزان کم توسط گیاه قابل استفاده است.

پتاسیم ساختمانی: بخشی از شبکه کریستالی کانی ها می باشد. ضمن اینکه عنصر پتاسیم بیشترین عنصر حاضر در سیتوپلاسم و نمک های پتاسیم است. این حالت کمک شایانی به عمل اسمزی خوب در داخل سلول‌ و اندام های گیاهان غیر نمک دوست می کند.

قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی

کود سولفات پتاسیم یک کود معدنی است که حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم است. پتاسیم یک عنصر ضروری برای رشد گیاهان است و نقش مهمی در فتوسنتز، تولید نشاسته و پروتئین و مقاومت گیاهان در برابر بیماری ها و آفات ایفا می کند.

کود سولفات پتاسیم به صورت پودری یا گرانول در بازار موجود است. قیمت کود سولفات پتاسیم بسته به نوع، برند و کیفیت آن متفاوت است. رنج قیمت کود سولفات پتاسیم پودری معمولاً کمتر از قیمت کود سولفات پتاسیم گرانول است.

قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی در بازار ایران بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. این قیمت ممکن است بسته به عواملی مانند نوع کود، برند کود، کیفیت کود و محل فروش متفاوت باشد.

فواید استفاده از کود سولفات پتاسیم

استفاده از کود سولفات پتاسیم فواید زیادی برای گیاهان دارد. برخی از فواید استفاده از کود سولفات پتاسیم عبارتند از:

 • افزایش رشد گیاهان
 • بهبود کیفیت میوه و سبزیجات
 • افزایش مقاومت گیاهان در برابر بیماری ها و آفات
 • بهبود عملکرد گلدهی و میوه دهی
 • بهبود کیفیت خاک

نحوه استفاده از کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. برخی از روش های استفاده از کود سولفات پتاسیم عبارتند از:

 • آبیاری: کود سولفات پتاسیم را می توان به صورت محلول در آب به گیاهان آبیاری کرد.
 • پاشیدن: کود سولفات پتاسیم را می توان به صورت پودر روی خاک پاشید.
 • چالکود: کود سولفات پتاسیم را می توان در اطراف ریشه گیاهان چال کرد.

مقدار کود سولفات پتاسیم مورد نیاز برای هر گیاه متفاوت است. بهتر است قبل از استفاده از کود سولفات پتاسیم با یک متخصص کشاورزی مشورت کنید تا مقدار مناسب کود را برای گیاهان خود تعیین کنید.

نکات مهم در استفاده از کود سولفات پتاسیم

در هنگام استفاده از کود سولفات پتاسیم باید به نکات زیر توجه کنید:

 • از استفاده بیش از حد کود سولفات پتاسیم خودداری کنید. استفاده بیش از حد از کود سولفات پتاسیم می تواند باعث سوختگی ریشه گیاهان شود.
 • کود سولفات پتاسیم را در آبیاری های مکرر استفاده کنید. کود سولفات پتاسیم باید در آبیاری های مکرر استفاده شود تا بتواند به طور کامل جذب گیاهان شود.
 • کود سولفات پتاسیم را در خاک های اسیدی استفاده کنید. کود سولفات پتاسیم برای خاک های اسیدی مفید است.
 • کود سولفات پتاسیم را در فصل رشد گیاهان استفاده کنید. کود سولفات پتاسیم برای گیاهان در فصل رشد مفید است.

خرید کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم را می توان از فروشگاه های کشاورزی یا مراکز فروش کود خریداری کرد. هنگام خرید سولفات پتاسیم باید به نکات زیر توجه کنید:

 • از خرید کود سولفات پتاسیم از فروشگاه های نامعتبر خودداری کنید.
 • کود سولفات پتاسیم را از فروشگاه های معتبر که دارای مجوز فروش کود هستند خریداری کنید.
 • تاریخ انقضای کود سولفات پتاسیم را بررسی کنید. کود سولفات پتاسیم را باید قبل از انقضای تاریخ مصرف استفاده کنید.

کود سولفات پتاسیم یک کود معدنی مفید برای گیاهان است که می تواند به بهبود رشد، کیفیت میوه و سبزیجات و مقاومت گیاهان در برابر بیماری ها و آفات کمک کند. در هنگام استفاده از کود سولفات پتاسیم باید به نکات مهمی توجه کنید تا از آسیب رساندن به گیاهان خودداری کنید.

قیمت سولفات پتاسیم گرانوله

قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی

سولوپتاس در کشاورزی بسیار پر کاربرد می باشد. تولید آن در گرید هایی همچون کریستال یا شکری، گرانول و پودری می باشد. هر گرید مواد مصرف خاص خود را دارد. حجم استفاده از آن در کشاورزی عامل تنوع بسته بندی آن می باشد. لذا در قیمت گذاری آنچه که مورد توجه قرار می گیرد. گرید، حجم و نوع بسته بندی، میزان سفارش و شرکت تولید کننده و عرضه کننده آن می باشد. الیساکود مجموعه ای است بی واسطه که کودهای تولیدی پتروشیمی ارومیه را من جمله سولفات پتاسیم و سولفات آمونیوم به دست خریداری یا مصرف کننده می رساند. بنابراین برای تامین آن با شماره های مندرج در این سایت تماس بگیرید تا در اسرع وقت و بی واسطه با پائین ترین قیمت محصول مورد نظر خود را دریافت کنید.

پتروشیمی ارومیه تنها واحد تولیدی در کشور می باشد که مواد اولیه ساخت سولوپتاس را تولید می کند. همچنین این مجموعه مواد اولیه تولید آن را مانند اسید سولفوریک در اختیار سایر تولید کنندگان قرار می دهد. این امر موجب می شود که قیمت نهایی این محصول به نسبت سایر تولید کنندگان ارزانتر باشد. شیوه تولید آن در پتروشیمی ارومیه نسبت به سایر تولید کنندگان روشی منحصر می باشد و این امر در افزایش کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد. لذا توصیه می شود در کنار شاخصهایی همچون قیمت و نوع بسته بندی، کیفیت و میزان حلالیت پذیری نیز بررسی و مد نظر قرار گیرد. این عمل کمک می کند تا بهترین محصول را انتخاب و با خیال راحت استفاده نمائید.

قیمت سولفات پتاسیم گرانوله

مصرف مناسب سولفات پتاسیم مزایایی برای محصول کشاورزی دارد چرا که این محصول:

 • بهترین منبع فاقد نیتروژن
 • پاپین بودن ضریب شوری و شاخص آبشویی نسبت به سایر کودهای پتاسیمی
 • مورد مصرف در خاکهای قلیایی و اسیدی
 • مناسب برای کاهش نیترات در خاک

مصرف سولفات پتاسیم در کشاورزی

پتاسیم بعد از ازت فراوان‌ترین عنصر موجود در پیکره گیاه می باشد. پتاسیم به مقدار زیاد در بخشهای مختلف گیاه موجود است و در سراسر گیاه حرکت می کند. مقدار مورد نیاز گیاهان به پتاسیم متفاوت است. پتاسیم نقش به سزایی در فعال آنزیمها، فتوسنتز، ساختن پروتئین، گسترش سلولی، حرکت روزنهای، انتقال مواد در آوند آبکش، تنظیم فشار اسمزی و توازن کاتیون-آنیون نقش دارد.

مصرف سولفات پتاسیم در کشاورزی

علاوه بر آن در متابولیسم چربی،تشکیل قند و نشاسته، خنثی کردن اسیدهای آلی و تثبیت نیتروژن شرکت میکند. پتاسیم در گیاهان نقش کاتالیزوری را دارد. کمبود آن مقاومت گیاه را در برابر بیماریها و آفتها کاهش میدهد. اهمیت پتاسیم در کیفیت محصولات کشاورزی آن را به عنصر کیفیت (Quality element) شهره کرده است.

جذب پتاسیم به وسیله گیاه درون سیتوپلاسم و یا سلولهای ریشه از نوع جذب فعال صورت می پذیرد. این فرآیند انرژی بر می باشد.

5/5 – (1 امتیاز)
5

  • کود موجود سولفات پتاسیم یا سولوپتاس ارومیه با 17 درصد سولفات و 50 درصد پتاسیم بوده و همچنین میزان کلر آن 0.5 درصد است. این کود تولید پتروشیمی ارومیه و از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین بدلیل اینکه مواد اولیه برای تولید این کود توسط خود پتروشیمی تولید میشود قیمت تمام شده کمتری نسبت به دیگر تولیدها دارد.
   سولفات پتاسیم یا سولوپتاس در دو گرید سولفات پتاسیم پودری یا کود سولفات پتاسیم پودری و کود سولفات پتاسیم گرانوله سنگی به بازار عرضه میشود.
   بسته بندی آن به صورت کیسه های 50 کیلویی بوده و قیمت سولفات پتاسیم 50 کیلویی (قیمت کود سولفات پتاسیم گرانوله و قیمت سولفات پتاسیم پودری) با توجه به نوسانات بازار در مرداد ماه سال 1402 درحدود 41500 تومان به ازای هر کیلو است.

 1. میزان کلروسدیم موجوددرسولوپتاس پتروشیمی ارومیه چقدرمیباشد؟ایامیتوان باسولوپتاس ارومیه محلول پاشی انجام داد

  • با سلام
   کلر زیر 0.5 % می باشد.
   سولوپتاس ارومیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و حلالیت بالایی دارد در نتیجه برای محلول پاشی گزینه مناسبی است. جهت اطلاع از قیمت و خرید آن با شماره های درج شده یا از بخش تماس با ما اقدام فرمائید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما