سولفات پتاسیم پودری (سولوپتاس) قیمت پتروشیمی ارومیه

سولفات پتاسیم پودری Potassium sulfate کود تولیدی پتروشیمی ارومیه می بشد. نام دیگر آن سولوپتاس می باشد. پتروشیمی ارومیه پس از راه اندازی واحد ملامین و اسیدسولفوریک، در سال 94 واحد تولید سولفات پتاسیم را راه اندازی نمود. کیفیت مواد اولیه ارومیه باعث شده که سولفات پتاسیم تولیدی از کیفیت بالا برخوردار باشد.

تولید مواد اولیه مصرفی در خود پتروشیمی موجب پائین بودن قیمت سولفات پتاسیم پودری این مجموعه شده است. این کود حاصل فرآیند اسید سولفوریک و نمک پتاسیم می باشد. اسید سولفوریک جزو مواد تولیدی پتروشیمی ارومیه است. پتاسیم جزو عناصر پرمصرف گیاهان می باشد.

پتاسیم در گیاهان باعث رشد و افزایش مقاومت در برابر تنشها میشود. پتاسیم با درصدهای مختلفی در کودها عرضه می گردد. موثرترین آن سولفات پتاسیم است. دانه بندی سولفات پتاسیم بسته به روش تولید آن متفاوت می باشد. نوع دانه بندی در نحوه مصر ف تاثیر گذار می باشد.

سولفات پتاسیم پودری 50 کیلویی

سولفات پتاسیم پودری 50 کیلویی

سولفات پتاسیم پودری بدلیل دارا بودن عنصر پتاسیم و گوگرد مصرف زیادی دارد. از یک سو این کود مستقیم مصرف در کشاورزی مصرف می شود. همچنین درصنایع دیگر نیز این ماده مورد مصرف قرار می گیرد. این کود در ساخت انواع مختلفی از کود نیز نقش بسزائی را ایفا می کند. بنابراین مقدار مصرف این کود به شدت بالاست. با توجه به دلایل معروضه بسته بندی در حجمهای بالا اقتصادی تر می باشد. اما این موضوع موجب تنوع بسیار بالا در بسته بندی می باشد.

از جمله بسته بندی های پر مصرف این کود کیسه های 50 کیلویی و 25 کیلویی است. این بسته بندی برای شرکتهایی که صرف بسته بندی این کود را ارائه می دهند متناسب می باشد. همچنین حمل این کود در این حجم بسته بندی ارزانتر است.

کود سولوپتاس علاوه بر بسته بندی در حجمهای بالا در بسته های 15 و 10 و 5 و 2.5 کیلویی نیز عرضه می گردد. همچنین برای مصارف خانگی نیز بسته های 1 و نیم کیلویی نیز موجود می باشد.

سولفات پتاسیم پودری 50 کیلویی

آنالیز سولفات پتاسیم باکیفیت

پتاسیم عنصری فلزی و قلیایی است. این عصر دارای عدد اتمی نوزده می باشد. رنگ این عنصر نقره ای و بسیار نرم می باشد. در مجاورت با اکسیژن به سرعت باور نکردنی اکسید می‌شود. پتاسیم به شدت با آب واکنش میدهد. این عنصر پر مصرفترین عنصر غذایی می باشد که در لایه سطحی خاک یافت می شود. پتاسیم در خاکهای معدنی به میزان سه درصد یا بیشتر و در خاکهای آلی حدود سه صدم درصد فراوانی دارد.

سولوپتاس یا سولفات پتاسیم به چهار شکل پتاسیمی در خاک وجود دارد. این چهار صورت عبارتند از:

 • پتاسیم تبادلی
 • پتاسیم ساختمانی
 • پتاسیم محلول
 • پتاسیم غیر تبادلی

پتاسیم محلول: این حالت جذب راحت و بیشترین میزان جذب در گیاه را دارد. به فرم یونی به صورت محلول خاک قرار دارد. شستشوی سطحی و غیر سطحی باعث کاهش منبع پتاسیم خاک می باشد.

آنالیز سولفات پتاسیم باکیفیت

پتاسیم تبادلی: به آن پتاسیم دریافت کننده سطحی شده هم می گویند. توسط بار منفی کلوئیدهای آلی و معدنی در خاک ذخیره می‌شود. توسط نمک های خنثی، در هر شرایطی به سرعت در دسترس قرار می گیرد.

پتاسیم غیرتبادلی: به این معنی که قابلیت تبادل به سرعت را ندارد. بعبارتی در کوتاه مدت با محلولهای نمکی آزاد نخواهد شد. این نوع از پتاسیم به میزان کم توسط گیاه قابل استفاده است.

پتاسیم ساختمانی: بخشی از شبکه کریستالی کانی ها می باشد. ضمن اینکه عنصر پتاسیم بیشترین عنصر حاضر در سیتوپلاسم و نمک های پتاسیم است. این حالت کمک شایانی به عمل اسمزی خوب در داخل سلول‌ و اندام های گیاهان غیر نمک دوست می کند.

قیمت سولفات پتاسیم گرانوله

قیمت سولفات پتاسیم گرانوله

سولوپتاس در کشاورزی بسیار پر کاربرد می باشد. تولید آن در گرید هایی همچون کریستال یا شکری، گرانول و پودری می باشد. هر گرید مواد مصرف خاص خود را دارد. حجم استفاده از آن در کشاورزی عامل تنوع بسته بندی آن می باشد. لذا در قیمت گذاری آنچه که مورد توجه قرار می گیرد گرید، حجم و نوع بسته بندی، میزان سفارش و شرکت تولید کننده و عرضه کننده آن می باشد. الیساکود مجموعه ای است بی واسطه که کودهای تولیدی پتروشیمی ارومیه را من جمله سولفات پتاسیم و سولفات آمونیوم به دست خریداری یا مصرف کننده می رساند. بنابراین برای تامین آن با شماره های درج شده در این سایت تماس بگیرید تا در اسرع وقت و بی واسطه با پائین ترین قیمت محصول مورد نظر خود را دریافت کنید.

پتروشیمی ارومیه تنها واحد تولیدی در کشور می باشد که مواد اولیه ساخت سولوپتاس را تولید می کند. همچنین این مجموعه مواد اولیه تولید آن را مانند اسید سولفوریک در اختیار سایر تولید کنندگان قرار می دهد. این امر موجب می شود که قیمت تمام شده این محصول به نسبت سایر تولید کنندگان ارزانتر باشد. شیوه تولید آن در پتروشیمی ارومیه نسبت به سایر تولید کنندگان روشی منحصر می باشد و این امر در افزایش کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد. لذا توصیه می شود در کنار شاخصهایی همچون قیمت و نوع بسته بندی، کیفیت و میزان حلالیت پذیری نیز بررسی و مد نظر قرار گیرد. این عمل کمک می کند تا بهترین محصول را انتخاب و با خیال راحت استفاده نمائید.

قیمت سولفات پتاسیم گرانوله

مصرف مناسب سولفات پتاسیم مزایایی برای محصول کشاورزی دارد چرا که این محصول:

 • بهترین منبع فاقد نیتروژن
 • پاپین بودن ضریب شوری و شاخص آبشویی نسبت به سایر کودهای پتاسیمی
 • مورد مصرف در خاکهای قلیایی و اسیدی
 • مناسب برای کاهش نیترات در خاک

مصرف سولفات پتاسیم در کشاورزی

پتاسیم بعد از ازت فراوان‌ترین عنصر موجود در پیکره گیاه می باشد. پتاسیم به مقدار زیاد در بخشهای مختلف گیاه موجود است و در سراسر گیاه حرکت می کند. مقدار مورد نیاز گیاهان به پتاسیم متفاوت است. پتاسیم نقش به سزایی در فعال کردن آنزیمها، فتوسنتز، ساختن پروتئین، گسترش سلولی، حرکت روزنهای، انتقال مواد در آوند آبکش، تنظیم فشار اسمزی و توازن کاتیون-آنیون نقش دارد.

مصرف سولفات پتاسیم در کشاورزی

علاوه بر آن در متابولیسم چربی،تشکیل قند و نشاسته، خنثی کردن اسیدهای آلی و تثبیت نیتروژن شرکت میکند. پتاسیم در گیاهان نقش کاتالیزوری را دارد. کمبود آن مقاومت گیاه را در برابر بیماریها و آفتها کاهش میدهد. اهمیت پتاسیم در کیفیت محصولات کشاورزی آن را به عنصر کیفیت (Quality element) شهره کرده است.

جذب پتاسیم به وسیله گیاه درون سیتوپلاسم و یا سلولهای ریشه از نوع جذب فعال صورت می پذیرد. این فرآیند انرژی بر می باشد.

4

 1. میزان کلروسدیم موجوددرسولوپتاس پتروشیمی ارومیه چقدرمیباشد؟ایامیتوان باسولوپتاس ارومیه محلول پاشی انجام داد

  • با سلام
   کلر زیر 0.5 % می باشد.
   سولوپتاس ارومیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و حلالیت بالایی دارد در نتیجه برای محلول پاشی گزینه مناسبی است. جهت اطلاع از قیمت و خرید آن با شماره های درج شده یا از بخش تماس با ما اقدام فرمائید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما