خرید اینترنتی سم و کود کشاورزی

خرید اینترنتی سم و کود کشاورزی بخاطر دسترسی آسان تر و همچنین ارسال مستقیم صرفه جویی در وقت و هزینه را در پی دارد ضمن اینکه امکان مقایسه محولات بندها و قیمتهارا در اختیار خریدار قرار میدهدتا خریدار راحت تر بتواند بهترین محصول برای مصرف خود را انتخاب کند چراکه در زمینه  کشاوزی این مسئله بسیار حائز اهمیت است. بدلیل وجود تولیدات متفاوت هر واحد تولیدی یا وارداتی که بعضاً تشابه اسمی یا ترکیبی دارند انتخاب محصول مورد نظر بر اساس نیاز کشاورزان دقیق تر صورت می پذیرد. این مسئله برخلاف خرید های سنتی که فروشنده صرفاً سعی در فروش محصول موجود خود دارد بیشتر منافع فروشنده را تامین می کند.

خرید اینترنتی سم و کود

خرید اینترنتی

خرید درواقع بررسی کالا و خدماتی است که به قصد انجام فعالیتهای اقتصادی صورت می گیرد. در جوامع کنونی خرید به دو صورت شکل می گیرید:

 1. سنتی
 2. مدرن

در روش سنتی شخص به مراکز عرضه مستقیم کالا یا خدمات رفته و نیاز های خود را مرتفع می سازد. این روش از قدیم مورد استفاده مردم و جوامع بوده است.

در روش مدرن برخلاف روشهای قدیمی ارائه کنندگان کالا یا خدمات سراغ خریدار میروند. درواقع خریدار  مستقیماً سراغ کالا یا خدمات مورد نیاز خود می رود.

خرید های مدرن نیز شامل دو روض می باشد:

 • خرید شبکه ای
 • خرید در فضای مجازی یا بعبارتی اینترنت

در خرید اینترنتی فروشنده کالا یا خدمات خود را در سایت و یا شبکه های اجتماعی ارائه میکند. خریدار نیز با بررسی و مقایسه آنها بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آن میکند.

خرید اینترنتی سم و کود

خرید اینترنتی در صنعت کشاورزی

همانگونه که اشاره شد خرید اینترنتی به خریدار و فروشنده کمک شایانی را میکند. تولید کننده می تواند تولیدات خود را بر اساس میزان اثر گذاری ارائه نماید.بازخورد آن را ببیند. با خریداران ارتباط مستقیم داشته باشند. محصولاتی با عملکرد بهتر و موثر تر تولید کنند. در مقابل نیز خریدار با تولید کننده ارتباط مستقیم دارد. احتیاجات خود را راحت تر  براورده می سازد. همچنین خریدار امکان ارتباط با سایر خریداران را نیز دارد. میتواند با خریداران دیگر در خصوص اثرگذاری و عملکرد بهتر تبادل نظر کند.

خرید اینترنتی سم و کود

خرید اینترنتی سم کشاورزی

سموم کشاورزی موادی به صورت مایع، جامد و یا گاز هستند. از آنها برای نابودی آفت‌ها به استفاده می شود. این آفت ها مورد علاقه انسانها نیستند. حشرات، علفهای هرز و میکروب‌هایی آفاتی اند که گیاهان را از بین می‌برند. هر یک از سموم کشاورزی دارای اثرات بیولوژیک خاص هستند. آنها روی آفات، بیماری ها و علف های هرز مؤثر می باشند.

انواع سموم

 • علف کش
 • قارچ کش
 • حشره کش
 • کنه کش
 • ادجوانت

خرید اینترنتی سم و کود

کاربرد سموم کشاورزی

رشد روزافزون جمعیت و نیاز به محصولات کشاورزی روز به روز بیشتر میشود. متاسفانه هرساله مقادیر زیادی از این تولیدات در مزرعه یا انبار توسط آفات زیانبار غیر قابل استفاده می شود. از این رو کنترل عوامل مخرب اهمیت ویژه ای دارد.

زمان سم پاشی

کشاورز باید برای کنترل آفت بداند که چه نوع آفت کش را به چه میزانی استفاده کند. گاهی لازم است یک سم پاشی ملایم صورت بگیرد. برای شناخت میزان سم مورد نیاز و زمان سم پاشی مناسب باید اطلاعاتی  از وضعیت آفت داشته باشیم.

مبارزه با آفات

یک آفت کش روی آفتی خاص بکار برده می شود. آلودگی محیط زیست بوسیله آفت کشها در اثر دریفت به خارج از مزرعهی یکی از معایب کار می باشد. مفهوم حفاظت از گیاهان عبارت است از کاهش جمعیت آفات در مرحله ای از تکامل آن که مسئولیت مستقیم خسارت به مزارع می باشد. موثر ترین روش در حفاظت از گیاهان زمانی است که سم بکار رفته در مزرعه مورد هجوم آفات قرار گرفته به طور ضربتی جمعیت آن را کاهش دهد. این کار طوری باید انجام شود که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

خرید اینترنتی سم و کود

خرید اینترنتی کود کشاورزی

هر ماده معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای منابع مغذی باشد کود نام دارد. این مواد باعث بالا بردن حاصلخیزی خاک و افزایش عملکرد کیفی محصول می شوند.

کود ها به چند دسته تقسیم می شوند:

 • شیمیایی
 • آلی یا ارگانیک
 • بیولوژیک یا زیستی

ترکیبات شیمیایی و درصد خلوص کودهای حاوی یک عنصر، بسیار متفاوت‌اند. این تفاوت‌ بر مورد مصرف، نحوه پخش، زمان کوددهی و اثربخشی کودها اثرگذار می باشند. شناخت کافی از انواع کودهای شیمیایی قبل از مصرف آن‌ها ضرورت دارد.

مصرف علمی انواع کودها و سموم کشاورزی، مهمترین راه بهبود حاصلخیزی خاک، افزایش تولید محصولات کشاورزی و باغبانی با کمترین پیامدهای جانبی می‌باشد.

خرید اینترنتی سم و کود کشاورزی

با توجه به مطالب گفته شده راهکاری باید وجود داشته باشد تا با کمترین هزینه بیشترین کارایی در جهت تامین مواد مورد نیاز و اثرگذاری بهتر آن را بدنبال داشته باشد. تولید کننده های عمدتاً انعطاف کمتری برای فروش محصولات خود دارند.  از این رو خرید از عاملیتها یا مراکز عرضه سم و کود کشاورزی معقول و راحت تر می باشد.در این میان مراکزی نیز محصولات خود را توسط فروشگاه های اینترنتی عرضه می کنند. در فروشگاه های اینترنتی هر لحظه از شبانه روز میتوانید کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

خرید اینترنتی سم و کود

امنیت خرید در اینترنت

کالا و خدمات زیادی در اینترنت ارائه می شود. نهادهای مختلفی جهت خرید امن بر آن نظارت می کنند. از جمله پرتکل SSl، سازمان نظارت بر رسانه های دیجیتال ،سازمان نماد اعتماد الکترونیک، اتحادیه کسب و کار های مجازی، انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی بر خرید و فروش نظارت میکنند. لذا خرید اینترنتی سم و کود به راحتی و اطمینان انجام خواهد شد. توصیه میشود جهت خرید اینترنتی سم و کود با شماره های درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمائید.

Originally posted 2019-09-19 09:15:19.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما